کمپین نذر خون حسینی در کرمانشاه راه اندازی می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمریم میرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به مناسبت آغاز ماه محرم، ستاد نثار خون حسینی از روز اول محرم الحرام تا پایان ماه صفر در استان کرمانشاه راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اجرای کمپین اهدای خون و ایجاد فرصت برای کمک به بیماران نیازمند به عنوان یک سنت حسنه، افزود: متقاضیان شرکت در این کمپین به خواست خداوند دوستانه می توانند به مراکز انتقال خون استان کرمانشاه مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون کرمانشاه بیان کرد: عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع)ONE) با اهدای خون خود به عنوان نذری برای نجات جان بیماران نیازمندی که این روزها به دلیل کمبود پلاکت در انتظار همنوعان خود هستند.

میرزاده با بیان اینکه مراکز انتقال آنها در روزهای تاسوعا و عاشورا نیز فعال است، خاطرنشان کرد: خیرین و عزاداران حسینی که قصد شرکت در طرح اهدای خون را دارند می توانند در تمامی ایام محرم و حتی ایام تاسوعا مراجعه کنند. و عاشورا حضور مستمر داشته باشند.

وی تاکید کرد: نیاز به خون از همه گروه های خونی یک نیاز همیشگی است و از ورزشکاران، اصناف فرهنگی و سایر مسئولان استان درخواست می شود در طرح اهدای خون شرکت کنند و همشهریان را تشویق به کمک به ترویج فرهنگ مردم کنند. انتقال خون نیز کمک کرد.

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی اهدای خون طی سه ماهه نخست امسال گفت: علیرغم افزایش ۱۵ درصدی در سه ماهه اول سال از ابتدای تیرماه تاکنون با کمبود جدی ذخایر خون مواجه شده است که کمپین اهدای خون را برای کمک و اهدای خون راه اندازی می کند عزاداران حسینی امیدواریم.

میرزاده برای اعزام تیم نمونه گیری خون سیار با اشاره به شهرستان های استان کرمانشاه گفت: این تیم های سیار وجود دارند نمونه گیری خون بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، روز یکشنبه در شهرستان اسلام آباد غرب، چهارشنبه در شهرستان های کنگاور و قصرشیرین، ماهی یک بار در شهرستان های پاوه و روانسر و ماهی یک بار در شهرستان های اسلام آباد غرب به مراکز شهرستان ها اعزام شده اند. سنکوپ کلیه آنها حاضرند اهداکننده باشند نمونه گیری خون تمام شود

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه آمار اهداکنندگان را در سال ۱۴۰۱ ذکر کرد و گفت: امسال بیش از ۱۸ هزار نفر در استان خون اهدا کردند که بیش از ۵۰ درصد آنها اهداکنندگان مستمر هستند.

پایگاه اهدای خون اداره کل انتقال خون کرمانشاه همه روزه از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۹:۳۰ در ۲ شیفت و روزهای جمعه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۳ باز است. نمونه گیری خون معتضدی واقع در بیمارستان معتضدی همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۳:۰۰ باز است.