کمک امدادگران و بالگردهای جمعیت هلال احمر به بیش از ۱۱ هزار نفر از مردم سیل زده در کهگیلویه و بیراحمد


با همکاری سازمان امداد و نجات هلال احمر و استقرار بالگردهای امدادی کمک های اضطراری به عشایر مناطق صعب العبور کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.

فلاحی دوست در گفت وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار داشت: با توجه به تخریب جاده ها و جاده های منتهی به مناطق عشایری به ویژه مناطق صعب العبور کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری امداد هلال احمر و سازمان امداد و نجات. دو کشور بالگردهای مستقر در استان و با ۴ استقرار در تسریع در تحویل و انتقال اقلام امدادی به این مناطق تأثیر مفیدی داشتند.

وی بیان کرد: کمک رسانی و فعالیت امدادگران مورد قدردانی مردم و رسانه ها قرار گرفته است و این به دلیل صبر مردم در تحمل سختی ها و کمک به نیروهای امدادی برای توزیع اقلام و همکاری با رسانه ها است. اخبار را پوشش دهید و اطلاعات به موقع در مورد هشدارها ارائه دهید، که من از آنها تشکر می کنم و از آنها برای سهم قابل توجه آنها در کاهش آسیب ها (به ویژه عدم حضور قربانیان) تشکر می کنم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تا رسیدن به وضعیت پایدار و عادی و پایان فعالیت این موج بارشی در کنار سایر استان های خود خواهیم بود.

فلاحی دوست تصریح کرد: در هفته گذشته همزمان با وقوع سیل و انسداد در سراسر کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۳۰ امدادگر و نجات دهنده این جمعیت در قالب ۴۶ تیم، عملیات امداد و نجات و استفاده از دو فروند بالگرد و ۳۲ خودروی اورژانس هزار و ۳۵ تخته پتو، هزار و ۵۴۵ قالیچه، ۷ هزار و ۹۶۷ کیلوگرم نایلون، ۲ هزار و ۸۴۷ بسته مواد غذایی، ۶۴۰ کیلوگرم برنج، ۴۰ دستگاه جاروبرقی، ۲۰ ست ظروف و ۱۴۰ اقلام متفرقه توزیع کردند.

وی افزود: در همین مدت ۴۱۵ نفر در اماکن امن اسکان داده شده اند، ۱۳۷ مورد تخلیه سیل، ۲۳ مورد رهاسازی خودرو به نزدیک به ۱۱ هزار و ۶۸ نفر (۲۷۶۷ خانوار) ​​تحویل داده شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: سامانه همچنان فعال است و تا زمان اعلام وضعیت جوی و مدیریت بحران در استان مبنی بر پایان این سامانه، مردم کهگیلویه و بویراحمد نسبت به اخذ سامانه اقدام کنند. احتیاط های لازم و دوری از حاشیه رودخانه ها و مسیل و ایجاد حوادث. سلامت و ایمنی آنها را در نظر بگیرید.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید