گردشگری فرصتی بی نظیر برای توسعه روستاهای استان سمنان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سید محمدرضا هاشمی سه شنبه شب در همایش استانی بزرگداشت روز ملی روستاییان به میزبانی تماشاخانه فرهنگسرایی برگزار شد. کومش وی ضمن بیان اینکه استعداد گردشگری یکی از فرصت های بی نظیر برای توسعه روستاهای استان سمنان است، گفت: روستائیان می توانند با تقویت مسکن بوم گردی روستاهای هدف، این مولفه را برای ایجاد اشتغال و ایجاد رونق در دستور کار قرار دهند. گردشگری و روستاهای دیگر

وی با بیان اینکه افزایش جمعیت و حضور مردم مولفه اصلی توسعه و تقویت روستاها است، افزود: روستاییان باید در ایجاد پایگاه و اشتغال و ارائه خدمات مطلوب در سطح روستا و خلق ثروت تلاش کنند. برای تقویت موضوع مهاجرت معکوس به روستاها شغل پیدا کنید

استاندار سمنان با بیان اینکه روستا باید محلی برای دامپروری، کشاورزی، تولید ثروت، اشتغال و کمک به بهبود چرخه اقتصادی کشور باشد، گفت: در تقویت اشتغال در روستاها، آمادگی برای برگزاری دوره های مهارت آموزی ویژه روستائیان با محوریت اداری. کل آموزش فنی و حرفه ای در استان و دهیاری و شوراهای استان وجود دارد.

هاشمی با بیان اینکه روستاییان باید محور واحد، متولی امور فرهنگی، مبارزه با مواد مخدر، معتمدین و خادمان مردم باشند و برای ثروت آفرینی در سطح روستاها تلاش کنند، تصریح کرد: در این راستا باید در راستای تحقق اهداف و برنامه ریزی های صورت گرفته در سطح روستاها تلاش کنند. مسائل و موضوعات فرهنگی و اجتماعی باید پیشگام باشد.

وی ضمن بیان اینکه دهیار به معنای فردی است که مسئولیت خدمت رسانی به مردم در امور مربوط به روستا بر عهده او گذاشته شده است، افزود: توجه در حوزه اشتغال در سطح روستا باید در دستور کار قرار گیرد تا از ایجاد فقر جلوگیری شود.