گزارش مربوط به دسترسی نرم افزارهای جاسوسی اسرائیلی Pegasus برنده جایزه روزنامه نگاری اتحادیه اروپا شد


بروکسل ، بلژیک-کنسرسیوم روزنامه نگاران پشت پروژه Pegasus در مورد بدافزارهای گروه NSO مستقر در اسرائیل که شواهد بیشتری را برای استفاده از آنها برای جاسوسی از روزنامه نگاران ، فعالان حقوق بشر و مخالفان سیاسی ارائه کردند ، پنجشنبه برنده جایزه برتر روزنامه نگاری اتحادیه اروپا شد.

پارلمان اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که “نشت بی سابقه بیش از 50،000 شماره تلفن که برای نظارت مشتریان شرکت اسرائیلی NSO Group انتخاب شده است ، نشان می دهد که چگونه این فناوری سالها مورد سوء استفاده سیستماتیک قرار گرفته است.”

این فهرست توسط روزنامه های غیرانتفاعی روزنامه های ممنوعه مستقر در پاریس و گروه حقوق بشر عفو بین الملل به دست آمد و با 16 سازمان خبری به اشتراک گذاشته شد.

روزنامه نگاران توانستند بیش از 1000 نفر را در 50 کشور شناسایی کنند که ظاهراً توسط مشتریان NSO برای نظارت احتمالی انتخاب شده بودند.

به گزارش واشنگتن پست ، یکی از اعضای کنسرسیوم ، 189 روزنامه نگار ، بیش از 600 سیاستمدار و مقام دولتی ، حداقل 65 مدیر اجرایی کسب و کار ، 85 فعال حقوق بشر و چند رئیس دولت شامل این روزنامه ها هستند. روزنامه نگاران در سازمان هایی از جمله آسوشیتدپرس ، رویترز ، CNN ، وال استریت ژورنال ، لوموند و فایننشال تایمز کار می کنند.

NSO متهم به فروش این جاسوس افزار به دولت های آذربایجان ، بحرین ، قزاقستان ، مکزیک ، مراکش ، رواندا ، عربستان سعودی ، مجارستان ، هند و امارات متحده عربی است که از آن برای هک کردن تلفن های مخالفان ، روزنامه نگاران ، و فعالان حقوق بشر

یک شعبه از شرکت گروه اسرائیلی NSO ، در نزدیکی شهر ساپیر در جنوب اسرائیل ، در 24 آگوست 2021. (AP Photo/Sebastian Scheiner، File)

NSO تأکید کرده است که نرم افزار آن فقط برای مبارزه با تروریسم و ​​جنایات دیگر در نظر گرفته شده است و لیست هدف گزارش شده مربوط به این شرکت نیست.

ماه گذشته ، یائر لاپید ، وزیر امور خارجه انتقادات خود را از مقررات اسرائیل در مورد گروه NSO رد کرد ، اما قول داد تلاش خود را برای اطمینان از عدم سقوط نرم افزارهای جاسوسی جنجالی این شرکت در دستان اشتباه افزایش دهد.

جایزه افتتاحیه اتحادیه اروپا 20000 یورو (حدود 23000 دلار) به نام دافنه کاروانا گالیزیا نامگذاری شده است و ادای احترام به روزنامه نگار تحقیقی مالت است که چهار سال پیش در حمله خودروی بمب گذاری شده کشته شد.

عبری را به روشی سرگرم کننده و منحصر به فرد بیاموزید

اخبار اسرائیل را دریافت می کنید … اما می دانید گرفتن آی تی؟ در اینجا شانس شما این است که نه تنها تصویر بزرگی را که در این صفحات پوشش می دهیم ، درک کنید ، بلکه همچنین جزئیات مهم و شاداب زندگی در اسرائیل

که در Streetwise عبری برای انجمن تایمز اسرائیل، هر ماه چندین عبارت عامیانه محاوره ای را پیرامون یک موضوع مشترک یاد می گیریم. اینها کلاسهای صوتی عبری با اندازه کوچک هستند که ما فکر می کنیم واقعاً از آنها لذت خواهید برد.

بیشتر بدانید بیشتر بیاموزید قبلاً عضو هستید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنید

تو جدی هستی. ما از آن قدردانی می کنیم!

به همین دلیل است که ما هر روز سر کار می آییم – برای ارائه خوانندگان فهیم مانند شما که حتماً باید اسرائیل و جهان یهود را مطالعه کنند.

بنابراین اکنون ما یک درخواست داریمبه بر خلاف سایر رسانه های خبری ، ما دیواری پرداخت نکرده ایم. اما از آنجایی که روزنامه نگاری ما پرهزینه است ، ما از خوانندگانی دعوت می کنیم که روزنامه تایمز اسرائیل برای آنها مهم شده است تا با پیوستن به کارهای ما ، از آنها حمایت کنند. جامعه تایمز اسرائیلبه

با پرداخت 6 دلار در ماه می توانید از روزنامه نگاری با کیفیت ما در حین لذت بردن از روزنامه تایمز اسرائیل کمک کنید بدون تبلیغات، و همچنین دسترسی به محتوای منحصر به فرد که فقط برای اعضای انجمن Times of Israel در دسترس است.

به انجمن ما بپیوندید به انجمن ما بپیوندید قبلاً عضو شده اید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنیددیدگاهتان را بنویسید