یادواره شهدای منا با عنوان لاله های سفید در شهرری برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، آیین تکریم و تجلیل از خانواده های شهدای منا با عنوان «لاله های سفید» با حضور خانواده های شهدای منا از شهرستان های استان تهران، حجت الاسلام قاضی. عسکر آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام، حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهرری مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های تهران به عنوان فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی دیگر از مسئولین حضور داشتند. ظهر امروز در تالار شیخ صدوق آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد.

عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۴۶۴ نفر از ذی الرحمن و زائران شهیدی که در فاجعه منا به لقاء الله پیوستند، گفت: زائران در این مصیبت تلخ و جانکاه هنگام زیارت. به سوی حق شتاب کردند که در بهترین شرایط روحی و جسمی بودند و به معنای واقعی از هجرت الی الله بودند.

وی گفت: در همان روزهای نخست این فاجعه، بیانات مقتدرانه مقام معظم رهبری در خصوص حادثه دولت حرمین شریفین خطاب به مسئولان باعث شد تا پیام اقتدار ایران بار دیگر به جهانیان نشان داده شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فاجعه منا هرگز نباید فراموش شود، گفت: متاسفانه شیرینی بازگشت زائران تلخ شده است. یادی برای خانواده های شهدای منا که هرگز فراموش نمی شود. در ذهن می ماند.

وی با قدردانی از صبر و استقامت خانواده های معظم شهدا و جانبازان در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی، بر پیگیری و تحقق اهداف و برنامه های اعلامیه گام دوم انقلاب در راستای ترویج و توسعه فرهنگ ایثارگری تاکید کرد. و شهادت خدمت شهدا.

حجت الاسلام عبدالعلی ابراهیمی امام جمعه موقت شهرری نیز با ادای احترام به ساحت مقدس شهدا و تبریک ده سالگی امامت و ولایت، برای مهمانان خود جا باز کرد و شهادت این زائر یک روزه بود. .

وی حرمین شریفین و بارگاه درخشان کعبه را که به اذن خداوند و به دست ابراهیم خلیل ساخته شده است سرزمینی پر نور و برکت و سرشار از برکات الهی نامید و افزود: او که وارد شد. میقات کرد و جامه دنیوی خود را از تن کرد و جامه احرام بر تن کرد و در بهترین حال انسانی است و زائران شهید نیز با لباس احرام و لب گویان به دیدار حق می شتابند و زائران الی الله وصف شایسته ای بود که ولی فقیه. انقلاب به آنها داد.

امام جمعه موقت شهرری اقتدار و امنیت امروز کشور را از برکات شهدا و ایثارگران مجاهد در ادوار و حوادث مختلف دانست و افزود: راه شهدا در بقای انقلاب اسلامی نقش موثری دارد و همه باید به این موضوع توجه کرد

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از خانواده ۵ شهید شهرستان منا تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید