یوگا چیست

یوگا چیست؟ حتی با وجود محبوبیت امروزی آن، بسیاری از مردم هنوز پاسخ آن سوال را نمی دانند. هاتا یوگا یک سبک سنتی است که در غرب آموزش داده می شود و در سال های اخیر با تاکید بر آسانا (حالت های بدن)، پرانایاما (تکنیک های تنفس) و دیانا (مدیتیشن) محبوبیت زیادی به دست آورده است. کلاس هایی که به عنوان هاتا نامگذاری می شوند، عموماً سبکی التقاطی هستند و روش های آموزشی را از سنت های مختلف استخراج می کنند. سبک های مختلفی از هاتا یوگا وجود دارد که توسط معلمان مختلف از سراسر جهان ایجاد شده است.

در هاتا یوگا، هر وضعیت (آسانا) برای حفظ یا کمک به بازیابی سلامت، با افزایش قدرت و انعطاف پذیری طراحی شده است. مزایای گسترده شامل بهبود عملکرد سیستم تنفسی، گردش خون، گوارشی و هورمونی است. یک تمرین مداوم یوگا می تواند به تنظیم وزن بدن و بهبود الگوهای خواب کمک کند. تمرین‌های مدیتیشن و تنفس می‌تواند به فرد کمک کند تا احساس «مرکز» بیشتری داشته باشد، بنابراین سطح استرس را کاهش می‌دهد. مطالعات همچنین نشان داده اند که یوگا می تواند به کاهش فشار خون افراد کمک کند، بنابراین سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد. تکنیک‌های تنفس یوگی به بهبود تمرکز، افزایش توانایی فرد برای مقابله با موقعیت‌های استرس‌زا و در عین حال پرورش ذهنی آرام‌تر کمک می‌کند. آرامش و مدیتیشن به ایجاد سکون درونی کمک می کند. احساس عمیق تر از رفاه و آرامش درونی. با همه این مزایا، جای تعجب نیست که تمرین یوگا قدیمی ترین رشته شناخته شده در جهان است.

پس از شرکت در کلاس یوگا احساس می کنید که تمرین کرده اید، اما یوگا بسیار بیشتر از این است. یوگا به خود جسمی، ذهنی و معنوی می پردازد. ایجاد تعادل در هر جنبه ای از وجود می تواند به افراد کمک کند تعادلی را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. یک تصور غلط رایج وجود دارد که یوگا یک دین است. در حقیقت، یوگا یک دین نیست. این یک کمک عملی است که به حقایق جهانی می پردازد و روش های آن نشان داده شده است که باورهای فرد را تقویت می کند و در نتیجه آگاهی معنوی عمیق تری را پرورش می دهد.

محبوبیت یوگا در این کشور همچنان رو به رشد است. این عمل باستانی به افراد بیشتری کمک می‌کند تا سالم‌تر، آرام‌تر و معنوی‌تر شوند. کلاس های یوگا برای همه از جمله افراد مسن، کودکان و کسانی که مشکلات سلامتی دارند در دسترس است.

یوگا برای همه است!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر