۱۳ مزیت برتر آلوورا – LiveFitClub.Fit


آلوورا را می توان به راحتی در هند یافت زیرا گیاهی آبدار است که به اندازه مصرف آب چاه نیازی به توجه ندارد. ۸۰ درصد خانه‌های هندی حداقل یک گیاه دارند، بنابراین امروز برخی از مزایای آن را به شما می‌گوییم. این گیاه سرشار از خواص ضد قارچی و ضد ویروسی است که اکثر مردم از آن بی اطلاع هستند.

فواید نوشیدن آب آلوئه ورا

۱. سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی – آب میوه مملو از مجموعه ای از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هایی است که برای بدن ما ضروری هستند.

۲. با اختلالات گوارشی مبارزه می کند – اعتقاد بر این است که مصرف روزانه آب آلوئه ورا با طیف وسیعی از اختلالات گوارشی از جمله سوء هاضمه، یبوست، اسیدیته و گاز مبارزه می کند و درمان می کند. همچنین برای افزایش اشتها و بررسی افزایش وزن مفید است.

۳. دفع سموم از بدن – مصرف آب آلوئه ورا سموم را از بدن دفع می کند. نوشیدن آن در اوایل صبح به طرق مختلف به شما کمک می کند، از درمان مشکلات گوارشی گرفته تا تمیز کردن سیستم گوارشی.

۴. کمک به درمان کم خونی – در اصلاح اختلالات گوارشی و کبدی، کم خونی، یرقان، بیماری های مربوط به مجرای صفراوی و کیسه صفرا و غیره مفید است.

۵. مشکلات هورمونی را متعادل می کند – آب میوه اغلب در بسیاری از تونیک های گیاهی دیگر استفاده می شود که در درمان مشکلات هورمونی و همچنین اختلالات مربوط به پانکراس و طحال نقش اساسی دارند.

۶. تقویت ایمنی – خواص سالم آب آلوئه ورا همچنین ایمنی بدن را تقویت می کند، به خصوص زمانی که با آملا، تولسی و آب گیلوی مصرف شود.

مزایای استفاده از ژل آلوورا

آب آلوئه ورا به حفظ پوست صاف و درخشان کمک می کند و باعث رشد مو می شود. استفاده از آن می تواند سوختگی و جای زخم را تسکین دهد و می تواند به عنوان یک عامل مرطوب کننده برای پوست و همچنین برای پوست سر استفاده شود.

۱- آفتاب سوختگی – آلوئه ورا به تسکین آفتاب سوختگی کمک می کند.

۲- خراشیدگی های کوچک – اگر چانه یا پیشانی خود را مالش دهید، می توانید برای تسکین سریع درد و سوزش، آلوئه ورا را روی آن ناحیه بمالید. سه بار در روز استفاده کنید.

۳. برش – برای یک برش ساده، به جای آن، آلوئه ورا را امتحان کنید. ساختار مولکولی آن به بهبود سریع زخم ها کمک می کند و با تقویت کلاژن و مقاومت در برابر باکتری ها، جای زخم را کاهش می دهد.

۴. پوست خشک – ژل آلوئه ورا به راحتی جذب می شود و آن را برای پوست های چرب ایده آل می کند. با این حال، می تواند به درمان پوست خشک نیز کمک کند.

۵. پسوریازیس – مانند اگزما، آلوئه ورا ممکن است به تسکین التهاب و خارش ناشی از پسوریازیس کمک کند. برای بهترین نتیجه، ژل آلوئه ورا را دو بار در روز روی ناحیه آسیب دیده پوست بمالید.

۶. برای چین و چروک – ژل آلوئه ورا را مستقیماً از ساق پا و با حرکت رو به بالا بمالید.

۷. لوسیون بعد از اصلاح – آلوئه ورا برای سوختگی با تیغ بسیار مفید است و همچنین می توان از آن برای اصلاح در نواحی صمیمی استفاده کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/