۱۳۵ هزار دانش آموز آذربایجان غربی در مدارس ناایمن تحصیل می کنند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، قهرمان رضایی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، افزود: علیرغم تلاش دولت برای رفع محرومیت از این میراث ناملموس، چهره مدارس و موسسات آموزشی آذربایجان غربی همچنان ۲۱ درصد از مدارس استان را تشکیل می دهند هیچ یک امن هستند

وی افزود: ۱۳۵ هزار دانش زبان آموز آنها در این مدارس درس می خوانند و ۱۷.۱ درصد از این اتاق ها نیاز به مقاوم سازی و ۳.۸ درصد آنها نیاز به تخریب، بازسازی و نوسازی دارند.

رحمانی افزود: در حال حاضر در استان در قالب مدارس سنگی ملات دارای ۲۹۳ کلاس و مدارس تابعه شامل ۳۲۰ مدرسه است که از این تعداد ۱۲۰ مدرسه بیش از ۲۰ دانش آموز دارند.

وی با بیان اینکه در این راستا طرحی از سال مالی ۱۴۰۱ در کشور آغاز شده است، ادامه داد: این طرح به نام شهید دانش نامگذاری شده است. زبان آموز رضا پناهی اجرا و نحوه اجرای آن اطلاع رسانی و اطلاعات لازم جمع آوری خواهد شد بیاورید و اجرای آن از سال جاری آغاز شده است.

وی با اشاره به اهمیت برقراری عدالت منطقه ای و آموزشی در استان گفت: در شهرستان ارومیه سه مدرسه داریم که حتی برخی از آنها به صورت کلاس های مشترک اداره می شود.

وزیر آموزش و پرورش در سفری ۲ روزه با هدف بازدید از روند اجرای پروژه مهر افتتاح مجتمع بزرگ آموزشی، آموزشی و تفریحی. تنبیه خوی، مشارکت و بررسی شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی چالش ها و مسائل و مشکلات آموزشی چهارشنبه شب به این استان سفر کرده است.