۱۸ کمیته در ستاد اربعین استان ایلام فعال هستند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، حسن بهرام نیا صبح دوشنبه در دیدار با اعضای ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و قرارگاه مردمی خدیمان اربعین استان، این قرارگاه را تلفیقی از یاران امام حسین(ع) خواند. .ONE) آن را می دانستند با همه چیز با قدرت و روحیه جهادی در عرصه فرهنگی و زیرساختی فعال هستند.

استاندار ایلام ادامه داد: کمتر از سه ماه تا کنگره جهانی اربعین باقی مانده و تمامی مناطق جهان در این راهپیمایی حضور دارند.

وی اربعین را گفتمانی پویا و پویا در دنیا خواند و افزود: این گفتمان در دنیا نهادینه شده است و در حقیقت کنگره اربعین یک موهبت الهی است مانند فردی و مانند شانس اجتماعی ایلام بوده است

V تزاری کرد: همانطور که از طریق رسانه ها و مطبوعات تبلیغ می شود جلسات اربعین هر دو هفته یکبار در استان و کشور با حضور همه اعضا برگزار می شود و در این جلسات تصمیمات خوبی گرفته می شود.

بهرام نیا مسئولیت اصلی ستاد اربعین را بر عهده وزارت کشور عنوان کرد و گفت: ۱۸ کمیته در ستاد اربعین و سازمان حج و زیارت، اطلاع رسانی، حمل و نقل، تغذیه و مشارکت مردمی، بهداشت و درمان، زیرساخت ها فعال هستند. کمیته، تعدادی از کمیته های مهم را در این ستاد می فرستد.

V در باره وی در خصوص تعداد هیئت های اربعین امسال تصریح کرد: هیچ هیاتی به این ستاد اضافه یا کاسته نخواهد شد.

رئیس ستاد اربعین استان گفت: تاکنون اقدامات خوبی در حال انجام است بودن تصفیه خانه فاضلاب مهران، تامین آب روزانه ۵۰۰ هزار زائر، برق مورد نیاز برای ارائه خدمات شایسته به زائران و … انجام شده است، وی افزود: تاکنون رئیس ستاد اربعین کشور دو بار به ایلام سفر کرده و از نزدیک از اربعین بازدید کرده است. ذرات زیرساخت و مشکلات برای شی مستقیم آمار انجام دادند

نماینده عالی دولت با بیان اینکه با رایزنی های انجام شده در استان ۸۰۰ میلیارد تومان به اعتبارات استانی اختصاص یافته است، گفت: زیرساخت های راه های اربعین در حال تکمیل است و برای تسریع در تکمیل پروژه ها، ماشین آلات تجهیزات و راه در ۸ استان معین در ایلام مستقر است.

استاندار ایلام با بیان اینکه تامین ایمنی، سلامت، رفاه و بهداشت در زمان اسکان مهمترین نیاز زائران است، گفت: خنک سازی آب و احداث کارخانه یخ سازی در اکنون تمام شده است این دولت است که این قدرت را دارد که به رویکرد نگاه کند یک مردم تمام قدرتت درخواست دادن خواهد گرفت