۲۴۸۱ میلیارد تومان از اعتبارات تملک و ملکی گیلان اعلام شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله عباسی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان از ابلاغ اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان در سال جاری به مبلغ دو هزار و ۴۸۱ میلیارد تومان خبر داد و گفت: در سال جاری اعتباراتی برای تملک دارایی های سرمایه ای استان در نظر گرفته شده است. میزان اعتبار نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به تخصیص عادلانه و متوازن اعتبارات استانی در سال جاری با اولویت محرومیت از حق رای و توجه به مناطق کم برخوردار، افزود: شاخص های تخصیص اعتبار بر اساس سیاست های راهبردی دولت سیزدهم برای رفع مشکلات و مشکلات است. محرومیت فراتر از توجه به معیارهای جمعیتی.

استاندار گیلان افزایش جذب اعتبارات متمرکز از سطح ملی را گامی موثر در پیشرفت پروژه های نیمه تمام دانست و تصریح کرد: پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در اولویت قرار دارند که شاهد باشیم. افتتاح و بهره برداری از آنها در اسرع وقت.

عباسی با اشاره به همدلی و همکاری نمایندگان گیلان و مدیران استانی در جذب اعتبار بیشتر، تاکید کرد: مدیران کل دستگاه های اجرایی استان گیلان متعهد هستند حداکثر تلاش خود را برای پیگیری تخصیص و جذب اعتبارات متمرکز به کار گیرند. . . در وزارتخانه های مربوطه

وی با اشاره به اینکه در توزیع اعتبار به طرح های سرمایه گذاری و اشتغال زایی، بسیج اقتصاد مقاومتی و مناطق آسیب پذیر، تولید، کشاورزی، صنعت و شرکت های دانش بنیان توجه ویژه ای شده است، افزود: سهم سه در هر سنت از اعتبارات نفت و گاز نیز برای محرومیت زدایی بخشهای مختلف در نظر گرفته شده است.

عباسی تصریح کرد: قطعاً توزیع عادلانه اعتبارات با اولویت محرومیت از حق رأی و توجه به روستاها و شهرهای کم توسعه و کم برخوردار در افزایش رفاه اجتماعی در همه حوزه ها، مهاجرت معکوس با بهره گیری از ظرفیت های محلی و منطقه ای و رونق در تولید و اشتغال تاثیر دارد، قابل توجه است.

استاندار گیلان افزود: کمیته شهرسازی نیز به ریاست فرمانداران با جلب نظر مردم و بهره گیری از نمایندگان و مجامع محلی تشکیل می شود تا اعتباراتی را برای کاهش مشکلات کنار بگذارند تا شاهد تخصیص بودجه، شفاف، شفاف و شفاف باشیم. امسال عملیاتی شد

وی همچنین از اقدامات جهادی انجام شده در ادارات مدیریت آب کشاورزی استان ها و شهرستان ها و حمایت های مردمی قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد با برداشت کمی و کیفی برنج شاهد رونق تولید و بهبود معیشت باشیم. کشاورزان سخت کوش

عباسی از روسای نهادهای متولی زراعت و آبیاری خواست تا پایان فصل برداشت و برداشت محصول به صورت شبانه روزی در کنار کشاورزان باشند.