۳ استراتژی اثبات شده برای کاهش وزن سریع

چه مدت است که برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن که برای همیشه به نظر می رسد به دنبال پاسخ بوده اید؟ ممکن است تا به حال متوجه شده باشید یا در حال درک این موضوع هستید که گرسنگی کشیدن، ساعت‌ها گذراندن ساعت‌ها در باشگاه یا فعالیت‌های قلبی طولانی، آهسته و خسته‌کننده بی‌پایان باعث کاهش چربی نمی‌شود.

شما با پیروی از مدل قدیمی کاهش وزن فوق سخت کار کرده اید و در ازای آن بسیار کم دریافت کرده اید. احتمالاً همیشه خسته هستید، احساس ضعف و تحریک پذیری می کنید و خود را متقاعد کرده اید که ژنتیک لازم برای داشتن بدنی لاغر و خوش حالت را ندارید.

اما شما همچنان به تلاش خود ادامه می دهید و همان کار را انجام می دهید و مدام منتظر نتایج متفاوتی هستید. دیوانه به نظر می رسد درست است؟

خوب، اگر این استراتژی غیرقابل اجرا را ادامه دهید، احتمالا دیوانه خواهید شد، بنابراین بیایید روی روش های جدید بهتر برای کاهش چربی بدن تمرکز کنیم. روش‌های جدیدی که بر سلامت متابولیک شما و آنچه واقعاً بعد از یک جلسه تمرین اتفاق می‌افتد تمرکز می‌کنند، برخلاف روش قدیمی تمرکز بر آنچه در طول جلسه اتفاق می‌افتد. این شامل وضعیت متابولیسم شما می شود که موتور بدن شما است و تعیین می کند که آیا در هر دقیقه از روز چربی بدن را بسوزانید یا چربی بدن را ذخیره کنید.

در اینجا سه ​​استراتژی اصلی وجود دارد که متابولیسم شما را افزایش می دهد و به شما امکان می دهد چربی بدن را به سریع ترین و آسان ترین راه ممکن از دست بدهید.

۱. یک برنامه ورزشی مناسب در اولین لیست قرار دارد، برنامه ای که حداقل ۶۰ درصد از تمرینات قدرتی را شامل می شود. شما باید نگران درصد بافت عضلانی بدون چربی خود در مقایسه با درصد چربی بدن خود باشید زیرا میزان سوزاندن یا ذخیره سوخت بدن تا حد زیادی تابعی از میزان بافت عضلانی بدن و میزان سختی کار آن است.

این به تنهایی می تواند نحوه سوختن سوخت بدن شما را تغییر دهد، زیرا اگر با تمرینات قدرتی مناسب روی عضلات خود کار نکرده اید، احتمالاً به سادگی عضله شده اید. این بدان معناست که موتور بدن شما کوچکتر است و سوخت کمتری می سوزاند. حتی چند پوند از دست دادن بافت عضلانی می تواند باعث اضافه وزن شما شود.

تقویت عضلات به این معنی نیست که عضلات بزرگی خواهید داشت. شما حتی تفاوت را متوجه نخواهید شد. اما شما متوجه تفاوت در اندازه کمر، باسن و سایر نقاطی که در حال حاضر بزرگتر از آنچه که باید باشد، با این همه چربی بدن خود خواهید دید. با از دست دادن چربی، آنها کوچک و کوچکتر می شوند. بافت عضلانی بهترین دوست شماست و به شما بدنی لاغر و سفت را می دهد که آرزویش را دارید.

۲. تمرین اینتروال: بقیه برنامه تمرینی شما باید شامل ۱-۲ جلسه در هر هفته از فعالیت کوتاه مدت باشد. این نوع تمرین کالری بیشتری می سوزاند و متابولیک موش را بیش از هر شکل دیگری از تمرینات قلبی افزایش می دهد. این بدان معناست که شما پس از جلسات ورزشی که قبل از آن انجام داده اید، به سوزاندن چربی بیشتری ادامه می دهید، به خصوص در مقایسه با فعالیت آهسته طولانی.

اگرچه زمان کمتری می‌برد، اما انجام این نوع ورزش بسیار سخت‌تر است، بنابراین باید آن را تقویت کنید. یک مثال از تمرینات پشت سر هم کوتاه، ۸ تا ۱۲ ثانیه تمام سرعت در بیرون است و سپس ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه پیاده روی برای ریکاوری است. ۸ تا ۱۰ بار یا بیشتر تکرار کنید.

۳. آخرین قطعه از پازل خوردن ۵-۶ وعده غذایی کوچک هر ۲-۳ ساعت در طول روز است. این وعده های غذایی باید حداقل ۲۰-۳۰ گرم پروتئین به عنوان پایه داشته باشند سپس مقدار زیادی سبزیجات خام و پخته به آن اضافه کنید. مقدار کمی کربوهیدرات پیچیده مانند برنج، ماکارونی یا سیب زمینی شیرین اضافه کنید. این غذاها را از شب قبل تهیه کنید و هر جا که می روید با خود ببرید.

در اینجا شما آن را دارید – این سه استراتژی ۱۰۰٪ تضمین شده برای کاهش چربی بدن شما کار خواهد کرد. کامل نخواهد بود (هیچ چیز هرگز نیست) اما به کار در بهبود این زمینه ها ادامه دهید و با گذشت زمان باور نمی کنید که واقعا چقدر موثر هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر