۶ کشته و زخمی در تیراندازی در ایندیانا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانرسانه های آمریکایی از کشته و زخمی شدن چندین نفر در تیراندازی در ایندیانا خبر دادند.

بر اساس این گزارش، در تیراندازی در یک کلوپ شبانه در گری، ایندیانا، دو نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

پلیس با بیان اینکه پس از این حادثه جسد یک مرد ۳۴ ساله و یک زن ۲۶ ساله را پیدا کرده است، افزود: در این حادثه چهار نفر دیگر زخمی شده اند که حال یکی از آنها وخیم است.

هنوز اطلاعاتی در مورد هویت مهاجم یا انگیزه او از انجام این کار وجود ندارد.

هزاران آمریکایی روز یکشنبه در اعتراض سراسری علیه تجارت آزاد و فروش سلاح گرم تظاهرات کردند. آنها با واشنگتن و برخی دیگر از شهرهای بزرگ کشور تماس گرفتند و خواستار کنترل بیشتر بر فروش تسلیحات در ایالات متحده شدند.

در واکنش به گسترش تیراندازی در ایالات متحده، اخیراً مجلس نمایندگان لایحه ای را تصویب کرد که در آن محدودیت سنی برای خرید تسلیحات نیمه خودکار تعیین می کند، اما این گونه طرح ها معمولاً در سنا متوقف یا خنثی می شوند.

در حالی که تیراندازی های مرگبار در ایالات متحده در حال وقوع است و بسیاری از دموکرات ها و دموکرات ها خواستار اصلاح قانون کنترل اسلحه و سلاح هستند، در نشست سالانه خود در تگزاس، انجمن ملی تسلیحات ایالات متحده پیشنهاد کنترل اسلحه را رد کرد. او حمل سلاح را از حقوق اساسی بشر توصیف کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده نیز در سخنرانی خود در این انجمن گفت که به جای تصویب قانونی برای محدود کردن دسترسی به سلاح در ایالات متحده، باید سطح امنیت مدارس را افزایش دهیم.