EQS 580; ماهی کشویی مرسدس بنز و کیفیتی مثال زدنی در صنعت خودرو (+عکس)


عصر ایرانمرسدس بنز مدل ۲۰۲۳ شاسی بلند خانواده جدید خود را معرفی می کند EQS با نام EQ 580 است بار دیگر تاکید ویژه ای بر مهاجرت کامل خود به پلتفرم فنی جدید و طراحی محصولات آینده نگر داشته است.

مرسدس بنز SUV EQS 580 از دیدگاه طراحی در یکی از نقدهای مجله کار و راننده(آغاز فعالیت در سال ۱۹۵۵) با ماهی صاف یا قطره ای از فلز جیوه مقایسه شد که البته کاملاً درست به نظر می رسد زیرا در بیشتر قسمت های بدن به شکل تخم مرغ است و تیز و تیز وجود ندارد. خطوط در آن، اما یک زاویه خاص

EQS 580;  ماهی کشویی مرسدس بنز و کیفیتی مثال زدنی در صنعت خودرو (+عکس)

به عنوان یک SUV الکتریکی مرسدس بنز، EQ است ۵۸۰ مجهز به دو موتور الکتریکی با خروجی ترکیبی ۵۳۶ اسب بخار و ۶۳۳ پوند فوت گشتاور است. انرژی مورد نیاز موتور توسط یک بسته باتری بسیار قدرتمند لیتیوم یونی ۱۰۸.۴ کیلووات ساعتی تامین می شود.

با توجه به وجود دو موتور الکتریکی و قرار گرفتن یک موتور برای هر محور، چهار چرخ متحرک انحصاری مرسدس بنز ۴Matic نیز فعال است.

سرعت این خودرو از حالت سکون در ۴.۵ ثانیه به ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر سرعت نیز برابر با ۲۰۹ کیلومتر در ساعت است.

این باتری از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند تا با شارژر DC در عرض ۳۱ دقیقه به ۱۰ تا ۸۰ درصد ظرفیت برسد. قیمت پایه این خودرو برای بازار آمریکا ۱۲۷۰۰۰ دلار است اما در نمونه ای که از عکس های آن برای این مطلب استفاده شده است به دلیل وجود آپشن، برچسب قیمت عدد ۱۴۰۰۰۰ دلار را نشان می دهد.

EQS 580 SUV

EQS 580 با وزن ۲۸۲۵ کیلوگرم بر روی رینگ های آلومینیومی ۲۱ اینچی قرار دارد و سیستم تعلیق هوشمند مرسدس تجربه رانندگی روان و رویایی را تضمین می کند.

فضای داخلی کابین مطابق با استانداردهای امروزی مرسدس بنز طراحی شده است، از این رو در کنسول اصلی جلو شاهد وجود ساختاری هایپر صفحه نمایش هستیم که شامل نمایشگر ۱۷.۷ اینچی برای تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر ۱۲.۳ اینچی برای اطلاعات کیلومتر شمار است. ، که در زیر یک قاب یکپارچه قرار می گیرد. البته لازم به ذکر است که هایپراسکرین را می توان به عنوان یک آپشن در اینجا سفارش داد.