Health Tips Pro- اطلاعات بهداشتی و نکاتی برای کاهش وزن پیدا کنید


تعداد فزاینده موارد منجر به سؤالات زیادی در مورد وضعیت فعلی همه‌گیری COVID-19 شده است، از جمله اینکه در صورت مثبت بودن آزمایش چه باید کرد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها دستورالعمل‌های خود را در مورد مدت زمانی که افراد باید پس از قرار گرفتن در معرض احتمالی COVID-19 یا مثبت بودن تست SARS-CoV-2 قرنطینه یا ایزوله شوند، به‌روزرسانی کرده است.

به طور کلی، CDC توصیه می کند که افراد حداقل به مدت پنج روز پس از مثبت شدن آزمایش کووید-۱۹، ایزوله شوند. CDC می گوید اگر علائم آنها بعد از روز پنجم بهبود یابد یا بدون علامت باقی بمانند، می توانند ایزوله را ترک کنند و از ماسک در اطراف دیگران استفاده کنند.

افرادی که اخیرا واکسینه شده اند، در صورت مواجهه با ویروس کرونا، نیازی به ماندن در خانه ندارند، اما باید به مدت ۱۰ روز از ماسک استفاده کنند. افرادی که واکسینه نشده اند یا بیش از شش ماه از دریافت واکسن mRNA یا دو ماه از واکسن جانسون و جانسون می گذرد، باید حداقل پنج روز در خانه بمانند و سپس برای پنج روز دیگر از ماسک در اطراف دیگران استفاده کنند.

با این حال، دستورالعمل جدید باعث شده است که برخی از CDC انتقاد کنند. دکتر روشل والینسکی گفت که دستورالعمل‌های جدید در بحبوحه تغییر درک قابل انتقال ویروس و افزایش موارد جدید omicron ارائه می‌شوند. او در ۲۷ دسامبر گفت: «ما می‌خواهیم مطمئن شویم که مکانیزمی وجود دارد که در آن بتوانیم جامعه را در حالی که علم را دنبال می‌کنیم، ایمن نگه داریم».

در میشیگان، اداره بهداشت ایالتی گفت که از دستورالعمل های آرامش پیروی نخواهد کرد و دکتر آنتونی فائوچی گفت که آژانس از این رکود “کاملا آگاه” است. فائوچی رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی جدا از CDC است.

در صورت مثبت بودن آزمایش یا قرار گرفتن در معرض کووید-۱۹، باید بدانید:

چه مدت پس از مثبت شدن تست کووید-۱۹ یک فرد مسری باقی می ماند؟

مدت زمان دقیق مسری شدن یک فرد پس از آزمایش مثبت می تواند بسته به تعدادی از عوامل متفاوت باشد – مانند اینکه آیا علائم آنها بوده است یا چه مدت پس از قرار گرفتن در معرض آزمایش مثبت شده است.

CDC می گوید بیشترین انتقال ویروس کرونا در عرض یک تا دو روز قبل از ظهور علائم و دو تا سه روز پس از آن اتفاق می افتد.

والینسکی در طی مصاحبه ای با «نمایش دیرهنگام با استفان کولبرت» گفت که تصور می شود ۸۰ تا ۹۰ درصد از انتقال پذیری افراد در طول دوره پنج روزه قبل و بعد از ظهور علائم رخ می دهد.

در حالی که این بیشتر موارد انتقال را به خود اختصاص می دهد، ممکن است هنوز هم ممکن است فردی قبل، بعد، یا بدون علامت باقی بماند، مسری باشد.

پوروی پریخ، متخصص آلرژی و ایمونولوژیست در شبکه آلرژی و آسم، گفت: “ما می دانیم که این آزمایش ها می توانند برای مدتی مثبت باقی بمانند.” بعد از ۱۰ روز، احتمال مسری شدن شما کمتر است.

بهترین زمان برای انجام آزمایش کووید-۱۹ پس از شروع علائم چه زمانی است؟

CDC می گوید در صورت بروز علائم، فوراً آزمایش دهید و تا زمانی که نتایج را دریافت نکنید، ایزوله شوید.

اگر علائمی ندارید، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) می‌گوید که حداقل پنج روز پس از قرار گرفتن در معرض این بیماری، آزمایش دهید. در حالی که آزمایش قبل یا بعد از آن ممکن است هنوز وجود ویروس کرونا را تشخیص دهد، طبق CDC، پنج روز پس از قرار گرفتن در معرض بهترین زمان است.

آزمایش آنتی ژن چیست؟ آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز چیست؟

بیشتر خودآزمایی‌ها، آزمایش‌های آنتی‌ژنی سریع هستند که می‌توانند ویروس را زمانی که فرد مسری است و احتمال دارد آن را به دیگران منتقل کند، شناسایی کند. این آزمایش‌ها وجود یک پروتئین ویروسی را در سطح ویروس کرونا تشخیص می‌دهند.

با این حال، CDC می گوید، یک آزمایش آنتی ژن منفی باید در اکثر موارد “پیش فرض” باشد و ممکن است نیاز به تایید اضافی داشته باشد. به گفته CDC، آزمایش‌های آنتی ژن زمانی بهترین کار را انجام می‌دهند که بار ویروسی فرد بیشتر باشد، به این معنی که آزمایش در مراحل اولیه عفونت یا در مراحل بعدی ممکن است منجر به نتیجه منفی شود. اگر فردی در اوایل عفونت آزمایش آنتی ژن منفی دریافت کند، ممکن است بعداً مسری باشد و نتیجه آزمایشش مثبت باشد.

تست‌های PCR مولکولی حساس‌تر هستند و می‌توانند ردپای ویروس را در مدت طولانی‌تری در طول عفونت شناسایی کنند. آنها بخشی از یک کلاس بزرگتر از آزمایشات به نام تست های تقویت اسید نوکلئیک یا NAATs هستند. در حالی که برخی از آزمایشات PCR را می توان در خانه انجام داد، اکثر آنها در کلینیک ها، مطب پزشکان، بیمارستان ها یا سایت های آزمایش در مقیاس بزرگ انجام می شوند.

به گفته CDC، آزمایش‌های PCR و سایر NAAT‌ها ممکن است برای هفته‌ها تا ماه‌ها پس از عفونت، زمانی که فرد مسری نباشد، مثبت باقی بماند. CDC می گوید که آنها همچنان “استاندارد طلایی” برای تشخیص هستند.

نتیجه مثبت خودآزمایی COVID-19 به چه معناست؟

اگر فردی بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون آزمایش کووید-۱۹ مثبت شود، CDC می گوید که باید حداقل پنج روز در خانه بمانند و ایزوله شوند.

به گفته CDC، پس از پنج روز، اگر آن فرد بدون علامت باقی بماند یا علائمش برطرف شود، در صورت استفاده از ماسک در اطراف دیگران برای کاهش خطر انتقال، می توانند خانه را ترک کنند.

دستورالعمل‌های قبلی CDC قبل از به‌روزرسانی دیرهنگام در ماه دسامبر می‌گفتند افرادی که آزمایش مثبت داده‌اند باید به مدت ۱۰ روز ایزوله شوند و روز اول اولین روز کامل پس از ظاهر شدن علائم است. به افراد بدون علامت گفته شده است که به مدت ۱۰ روز پس از نتیجه آزمایش مثبت تحت دستورالعمل قدیمی ایزوله شوند.

اگر جواب آزمایش مثبت باشد چگونه جداسازی کنم؟

ایزوله برای افرادی است که تست COVID-19 آنها مثبت بوده است. افرادی که در انزوا هستند باید در خانه بمانند و از دیگران در خانه دور بمانند. CDC می گوید که باید از “اتاق بیمار” استفاده شود و حمام باید برای فرد آلوده استفاده شود.

اگر ممکن است به طور بالقوه در معرض COVID-19 قرار بگیرم، چگونه می توانم قرنطینه کنم؟

CDC می گوید که قرنطینه با ایزوله متفاوت است زیرا برای افرادی در نظر گرفته شده است که ممکن است در معرض COVID-19 قرار گرفته باشند.

CDC می گوید اگر فردی در معرض COVID-19 قرار گرفته است اما واکسینه شده و تقویت شده است، نیازی به ماندن در خانه برای دوره قرنطینه نخواهد داشت، مگر اینکه علائم را نشان دهد. با این حال، آنها باید به مدت ۱۰ روز از ماسک در اطراف دیگران استفاده کنند.

CDC می گوید اگر افراد واکسینه نشده یا تقویت نشده اند، بیش از شش ماه از دریافت واکسن های فایزر یا مدرنا یا بیش از دو ماه از واکسن جی اند جی گذشته است، باید پنج روز در خانه بمانند تا خود را قرنطینه کنند.

پس از پنج روز، آنها می توانند خانه را ترک کنند اما باید در اطراف دیگران ماسک بزنند. CDC می گوید اگر آنها نمی توانند قرنطینه شوند، باید به مدت ۱۰ روز از ماسک در اطراف دیگران استفاده کنند. در صورت بروز علائم، باید در خانه بمانند.

CDC می گوید همه افراد، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون، باید در صورت امکان، در روز پنجم پس از قرار گرفتن در معرض ویروس آزمایش شوند.

آیا در صورت انجام آزمایش کووید-۱۹، پس از ۵ روز قرنطینه را ترک کنم؟

دستورالعمل‌های CDC بیان می‌کند که در صورت قرار گرفتن در معرض احتمالی، به مدت ۱۰ روز از ماسک در اطراف دیگران استفاده کنید.

وقتی در کولبر بود، والینسکی به این سوال پرداخت که چگونه تست آنتی ژن را بعد از پنج روز قرار گرفتن در معرض تفسیر کنیم.

“اگر مثبت است، پنج روز دیگر در خانه بمانید. اگر منفی است، می‌توانم بگویم که هنوز واقعاً نیاز به استفاده از ماسک دارید. هنوز مقداری قابلیت حمل در پیش دارید. احتمالاً هنوز به مادربزرگ خود نخواهید رسید. نباید این کار را انجام دهید. سوار هواپیما شوید.» و زمانی که در کنار افراد دیگر هستید باید همیشه با استفاده از ماسک بسیار مراقب باشید.

در صورت مثبت بودن تست کووید-۱۹ چه داروهای بدون نسخه ای را می توانم مصرف کنم؟

دکتر آنیتا گوپتا، استادیار دانشکده پزشکی جان هاپکینز، گفت: افرادی که تست COVID-19 آنها مثبت بوده است، می توانند از داروهای مسکن رایج مانند استامینوفن یا ایبوپروفن برای درد و درد استفاده کنند.

گوپتا گفت: “این معمولا تب را پایین می آورد و به آنها کمک می کند احساس خوبی داشته باشند.”

اما او خاطرنشان کرد که توصیه‌ها برای داروهای مسکن ممکن است برای کودکان یا افراد مسن متفاوت باشد. و داروهای بدون نسخه “ویروس را درمان نمی کنند، اما به طور کلی باعث آرامش مردم می شوند.”

گوپتا گفت که افراد مبتلا به سرفه خشک می توانند از داروهای سرفه حاوی دکسترومتورفان برای تسکین استفاده کنند، در حالی که افراد مبتلا به سرفه مولد ممکن است بخواهند از داروهای حاوی گایفنزین استفاده کنند. اما داروهای سرفه نباید “برای مدت طولانی” استفاده شوند.

گوپتا گفت: “اگر می خواهید در خانه با کووید-۱۹ مقابله کنید، واقعاً مهمترین چیز فقط استراحت است. هیدراته بمانید. این داروها نمی توانند کووید-۱۹ را سریعتر از بین ببرند.”

علاوه بر این، ویتامین‌های بدون نسخه برای درمان یا پیشگیری از COVID-19 نشان داده نشده است.

بهبودی از COVID-19 چقدر طول می کشد؟

اکثر افرادی که تست COVID-19 آنها مثبت است ظرف چند هفته بهبود می یابند. مقامات بهداشتی می گویند اکثر مردم می توانند از این ویروس در خانه بهبود یابند.

اما میلیون ها آمریکایی ماه ها را برای بهبودی از COVID-19 سپری کرده اند یا هنوز بیمار هستند. این “ناقلین طولانی” ممکن است طیف گسترده ای از علائم، از جمله تنگی نفس، مه مغزی، درد و غیره را تجربه کنند.

چه درمان هایی برای COVID-19 در دسترس است؟

سازمان غذا و دارو ماه گذشته مجوز استفاده از دو داروی ضد ویروسی فایزر و پاکلووید و مولنوپیراویر را صادر کرد. باکسلووید می تواند تا ۹۰ درصد از کووید-۱۹ شدید در بین افراد در معرض خطر جلوگیری کند، در حالی که مولنوپیراویر می تواند در ۳۰ درصد مواقع از بیماری شدید جلوگیری کند.

آنتی‌بادی‌های مونوکلونال یا داروهای مشتق‌شده از افرادی که سیستم ایمنی آنها با COVID-19 مبارزه کرده است، به افرادی که در سراسر کشور در معرض خطر علائم شدید COVID-19 هستند، در کنار سایر درمان‌ها، کمک کرده است.

اما کارشناسان هشدار می‌دهند که بعید است دو آنتی‌بادی مونوکلونال پرکاربرد در برابر گسترش نوع omcron COVID-19 مؤثر باشند. برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به دنبال دوزهای کافی از سومین درمان آنتی بادی مونوکلونال هستند که به نظر می رسد در برابر جایگزین موثر باشد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/