Health Tips Pro- اطلاعات بهداشتی و نکاتی برای کاهش وزن پیدا کنید


آنفولانزا + ویروس کرونا = فلورونا.  آنچه باید در مورد این ویروس جدید بدانید
آنفولانزا + ویروس کرونا = فلورونا. آنچه باید در مورد این ویروس جدید بدانید

اشتراک گذاری یعنی مراقبت!

“فلورونا”، نام تصاویری از فیلم های ترسناک ارزان را تداعی می کند – فکر کنید “شارکنادو” – اما عفونت مضاعف COVID واقعی است. موارد بیشتر محتمل است. و به اندازه کوسه های پرنده وحشتناک نیست – به خصوص برای افرادی که علیه یکی یا هر دو واکسینه شده اند.

بیمارستان کودکان تگزاس این هفته اعلام کرد که آزمایش‌ها تایید کرد که یک کودک مبتلا به آنفولانزای A و SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می‌شود، دارد. بیمارستان اعلام کرد که این بیمار در بیمارستان بستری نشده و در خانه در حال نقاهت است. جزئیات دیگری ذکر نشده است.

دکتر بیمارستان روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: “این یک مورد تایید شده است و البته ما با همکاران خود در سراسر کشور کار خواهیم کرد تا ببینیم آیا موارد بیشتری وجود دارد یا خیر و آیا الگوی مشخصی در این موارد مشاهده می کنیم.”

این اعلامیه چند روز پس از آن منتشر شد که اسرائیل اولین مورد تایید شده “فلورونا” را در یک زن باردار واکسینه نشده در بیمارستان بیلینسون در پتاه تیکوا اعلام کرد.

کارشناسان بهداشت انتظار دارند در بحبوحه افزایش سریع موارد آنفولانزا و کروناویروس، که مورد دوم توسط فرمول بسیار مسری Omicron هدایت می شود، “فلورونا” بیشتری مشاهده شود. و این اولین بار نیست که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی عفونت های همزمان از آنفولانزا و COVID-19 و همچنین سایر ویروس ها را مشاهده می کنند.

بیمارستان کودکان تگزاس همچنین اولین بیمارستان کودکان در ایالات متحده بود که عفونت همزمان با COVID-19 و ویروس سنسیشیال تنفسی یا RSV را در تابستان گزارش کرد. ورسالوویچ گفت که ده ها کودک مبتلا به عفونت همزمان نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند.

اما هیچ درمان یا واکسن خاصی برای RSV وجود ندارد، بنابراین کارشناسان حدس می زنند که کودکان مبتلا به “فلورونا” ممکن است نتایج بهتری را تجربه کنند.

دکتر فرانک اسپر، پزشک متخصص در این زمینه گفت: “من انتظار دارم در آینده شاهد بسیاری از عفونت های همزمان (آنفولانزا و کووید-۱۹) باشم، اما چیزی نمی بینم که نشان دهد عفونت کووید را بدتر می کند.” مرکز کودکان در کلینیک کلیولند. برای بیماری های عفونی کودکان “اینها دو پاتوژن ویروسی هستند که ما از قبل برای آنها دارو داریم.”

او گفت که علاوه بر واکسن های نجات دهنده زندگی برای جلوگیری از بیماری شدید، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مایلند عفونت را به طور همزمان با تامیفلو و رمدسیویر درمان کنند.

متخصصان می گویند افراد دارای نقص ایمنی مستعد ابتلا به این عفونت هستند، اما احتمال ابتلا به عفونت همزمان در کودکان کم سن بیشتر است، زیرا سیستم ایمنی آنها هنوز با بسیاری از ویروس های رایج ناآشنا است.

اسپر گفت: “اولین زمینه ابتلا به بیش از یک ویروس به طور همزمان، سن شما است و در واقع کودکان زیر پنج سال هستند.” “همه آنها شیوع ویروس دارند و شما آنها را مانند کارت های تجاری مبادله می کنید.”

اسبر گفت که ویروس های سرماخوردگی شایع ترین عفونت های همزمان را تشکیل می دهند، در حالی که عفونت های مرتبط با آنفولانزا کمتر مشاهده می شود.

وی گفت: برخی از پاتوژن ها هستند که دوست ندارند با کسی برقصند و آنفولانزا یکی از آنهاست. هنگامی که بدن[به ویروس آنفولانزا]آلوده می شود، در واقع شروع به پر کردن کل سیستم با بسیاری از اجزای ایمنی می کند که از عفونت ویروسی جلوگیری می کند، و ورود سایر پاتوژن ها به بدن و ایجاد بیماری را دشوار می کند.

عفونت با آنفولانزا ممکن است نادرتر از سایر ویروس ها باشد، اما کارشناسان بهداشت همچنان انتظار دارند با نزدیک شدن ایالات متحده به اوج فعالیت آنفولانزا، موارد “فلورونا” افزایش یابد. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، تنها حدود ۴۳ درصد از کودکان بین ۶ ماه تا ۱۷ سال در برابر آنفولانزا از ۴ دسامبر واکسینه شدند.

بیمارستان کودکان تگزاس اعلام کرد که از روز شکرگزاری تاکنون بیش از ۹۰ مورد آنفولانزا را تشخیص داده است. در همین حال، موارد هفتگی COVID-19 در بحبوحه گسترش نوع omicron دو برابر شد.

Versalowicz گفت: “در آخر هفته، ما رکوردهای قبلی ایجاد شده در طول افزایش دلتای ماه اوت را شکستیم.” تنها در عرض دو تا سه هفته، ما شاهد تاثیر عظیم غلبه بر دلتای Omicron بوده ایم.

هنوز مشخص نیست که فلورونا باعث بیماری جدی‌تر می‌شود یا خیر، اما کارشناسان بهداشت نمی‌خواهند هیچ شانسی را بپذیرند. آنها از آمریکایی ها می خواهند که در اسرع وقت علیه هر دو ویروس واکسینه شوند.

واکسن آنفولانزا برای کودکان بالای ۶ ماه و واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 برای کودکان ۵ سال و بالاتر در دسترس است.

دکتر گرگ سیلوستر، مدیر ارشد پزشکی Seqirus، سازنده واکسن آنفولانزا مستقر در نیوجرسی، گفت: “واکسن آنفولانزا بهترین اقدام پیشگیرانه در برابر عفونت و پیشگیری از برخی از عوارض جدی مرتبط با آنفولانزا است.” واکسن آنفولانزا بهترین راه برای محافظت از خود و اطرافیانتان در برابر این ویروس است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/